Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
NAJCZĘSTSZE SZKODNIKI ZAGRAŻAJĄCE TWOIM NASIONOM W KOLEKCJI CZ.2
NAJCZĘSTSZE SZKODNIKI ZAGRAŻAJĄCE TWOIM NASIONOM W KOLEKCJI CZ.2

NAJCZĘSTSZE SZKODNIKI ZAGRAŻAJĄCE TWOIM NASIONOM W KOLEKCJI CZ.2

Mszyce

Kolejna bardzo szybko rozprzestrzeniająca się plaga, zarówno pod względem rozmnażania (30 do 100 larw dziennie), jak i ich zdolności do przeskakiwania z jednej pestki marihuany na drugą. Podobnie jak przędziorek czerwony, żywią się sokiem z liści nasion. Bardziej rozpowszechnione na wiosnę, po wykryciu, czas ma kluczowe znaczenie.

 

Objawy

Suche, żółte liście nasion kolekcji, kolonie pod liśćmi pestki lub łodygami nasion oraz rodzaj wydzielanej przez nie spadzi to tylko niektóre z objawów, które powinny być dzwonkiem alarmowym. Jakby tego było mało, spadź wabi mrówki, także one też są sygnałem ostrzegawczym.

Leczenie

Oprócz zmiany ubrania przed wejściem na obszar kolekcji, aby nie przynosić mszyc z zewnątrz, po wykryciu tego szkodnika istnieje kilka opcji: można je usunąć ręcznie lub przez zgniecenie, ponieważ prawie się nie poruszają. Możesz również wprowadzić drapieżniki, takie jak larwy sikaków, które się nimi żywią. Wypuść około 20 na 1 nasiono marihuany i powtarzaj to co miesiąc. Inne opcje to pasożytnicza osa, biedronki (do kolekcji w klaserze typu: outdoor) lub grzyb Verticillium lecanii. Na koniec możesz spryskać nasiona konopi pyretrum dwa lub trzy razy, z przerwami od pięciu do dziesięciu dni.

Jak na ironię, zbyt dużo nawozu może spowodować pojawienie się mszyc, więc musisz ich używać ostrożnie. Należy również uważnie obserwować warunki wzrostu, ponieważ suchy obszar sprzyja jego rozprzestrzenianiu się. A gdy zostaną wykryte gnijące liście pestek, należy je usunąć.

 

Wciornastki

Prawdziwy ból głowy. Ten mały owad jest bardzo szybki, więc musisz działać szybko, aby nie zadał obrażeń. Sporadyczne spryskiwanie olejkiem Neem lub mydłem potasowym może zapobiegać, ale jeśli już sieją spustoszenie, będziesz musiał zabrać się do pracy.

Objawy

Używanie żółtych, lepkich pasków wokół kolekcji to dobry sposób, aby dowiedzieć się, czy istnieje plaga wciornastków, niektóre z pewnością do niej przylgną. Dowiesz się również, że go masz, jeśli zobaczysz srebrne plamki na powierzchni liści pestek, którym czasami towarzyszą kropki, które są odchodami. Inną oznaką są łamliwe liście nasion, ponieważ wciornastki ssą chlorofil kolekcji do oporu.

Leczenie

Ponownie, opryskiwanie mydłem potasowym lub olejem Neem będzie przydatne do wytępienia tego szkodnika, o ile proces dojrzewania jeszcze się nie rozpoczął. Jeśli tak, lepiej uwzględnij drapieżniki, takie jak osy lub orius. Gatunki te nie są dotknięte przez Verticillium lecanii, które często zawierają produkty biologicznego zwalczania wciornastków, więc można je łączyć.

 

Mączlik

Mączlik, wysysa sok z liści pestek, aby osłabić nasiona marihuany. Jest bardzo powszechny, ale nie należy do najbardziej śmiertelnych.

Objawy

Pierwszy objaw jest bardzo wyraźny: jeśli potrząśniesz nasiono cannabis i zobaczysz odlatujące z nich muchy, masz je. Możesz również zobaczyć, jak Twoje liście nasion żółkną przez chlorozę z powodu ssania soków, spadzi wydzielanej przez te owady, a nawet białego proszku na spodniej stronie liści pestki.

Leczenie

Po odkryciu tych szkodników (istnieją metody zapobiegawcze, takie jak kolekcja roślin odstraszających, takich jak bazylia ), możesz użyć osy Encarsia formosa lub Macrolophus caliginosus (rodzaj robaka). Inną opcją jest zwabienie much żółtymi paskami lub spryskanie olejkiem Neem lub mydłem potasowym ; roztwory te należy stosować co pięć lub sześć dni, aż muchy zostaną wytępione.

 

Koszenila

I kończymy kolejną plagą, która zadzwoni nawet do tych, którzy nie kolekcjonują nasion mairhuany: koszenila. Zarówno w klaserze typu: indoor jak i outdoor może działać cicho. Co gorsza: są małe (dlatego trudne do wykrycia) i odporne na niektóre insektycydy. Jeśli dotrą do korzeni Twoich nasion konopi, problem jest poważny. Nie wspominając o ich odchodach, które zawierają grzyby niszczące materiał nasion cannabis.

Objawy

Rozpoznasz je po białym lub brązowym kolorze i rodzaju białego puchu. Zaczynają pojawiać się na łodygach pestek, zanim rozprzestrzenią się po całej kolekcji. Jeśli w pobliżu znajdują się nasiona marihuany, takie jak kaktusy, róże lub drzewa oliwne, musisz być bardzo ostrożny. Podobnie jak w przypadku mszyc, mrówki są kolejnym wskaźnikiem ich obecności.

Leczenie

Należy sprawdzić nasiona konopi, jak i inne znajdujące się w pobliżu, aby upewnić się, że nie ma zarazy. Po wykryciu można je łatwo usunąć, nakładając 50% mieszaninę alkoholu i wody i stukając w liście pestek wacikami. Jeśli jakakolwiek część nasiona cannabis jest poważnie uszkodzona, najlepiej ją usunąć.

 

***

NAJCZĘSTSZE SZKODNIKI ZAGRAŻAJĄCE TWOIM NASIONOM W KOLEKCJI CZ.1

NAJCZĘSTSZE SZKODNIKI ZAGRAŻAJĄCE TWOIM NASIONOM W KOLEKCJI CZ.3

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl