Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
Opcje przeglądania
Medyczne
BONUS +
Cena
 • od
  do

Blueberry - nasiona

 • nowość
Blue Power Feminise Blue Power Feminise
Producent: Vision Seeds
Cena:

56,00 zł

zobacz więcej
Blueberry Cheese Auto Feminise Blueberry Cheese Auto Feminise
Producent: Barney's Farm
Cena:

73,00 zł

Cena regularna: 105,00 zł

zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
BlueBerry Feminise BlueBerry Feminise
Producent: Dutch Passion
Cena:

75,00 zł

zobacz więcej
 • nowość
 • nowość

Marihuana blueberry

Marihuana blueberry to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych odmian konopi. Przebarwiają się one na niebiesko-fioletowy kolor, a także mają specyficzny owocowy profil terpenowy. Dzięki swojemu aromatowi blueberry jest obecnie konopnym obrazoburcą. Charakterystyka wzrostu roślin dotyczy przede wszystkim zbitych, lodowych pąków, choć przestrzenie między gałązkami wydłużają się w trakcie okresu kwitnienia. Konopia ta wytwarza bardzo dużo zbitych w grupy kwiatów.

Konopia blueberry – co to?

Wiele osób zadaje sobie pytanie na temat konopi blueberyy – co to jest i czym się wyróżnia? Jest to popularna odmiana Indica, która zyskała swój status w 2000 roku. Wtedy to podczas Cannabis Cup konopia otrzymała tytuł Najlepszej Indica. Szczep ten powstał w wyniku skrzyżowania trzech odmian – Afghani, Thai oraz Purple Thai.

Odmianę te opracował w latach siedemdziesiątych DJ Short. Wyróżnia się ona słodkim i wyraźnym smakiem świeżych jagód, który łączy się z działaniem konopi. Pacjenci otrzymują receptę na produkty pochodzenia konopnego odmiany blueberry w przypadku łagodzenia dolegliwości bólowych czy stresu. Od końca stycznia 2023 roku w polskich aptekach szczep ten występuje pod nazwą Tilray Blueberyy 18% THC 1% CBD.

Kwiaty szczepu blueberry weed są małe i gęste, a liście pokrywają czerwone i fioletowe barwy. Fioletowy kolor wynika z wysokiego stężenia pigmentu – tzw. antocyjanu. Topki blueberry są dość lepkie, dlatego skruszenie ich bez zastosowania np. młynka może być dość kłopotliwe. Po rozerwaniu suszu wydziela się słodki zapach, przypominający afgańskie odmiany.

Jakie zalety ma odmiana konopi blueberry?

Marihuana blueberry, jeśli jest odpowiednio przechowywana (w szczelnych warunkach), utrzymuje bardzo długo swoją świeżość. To jeden z najbardziej owocowych szczepów na całym świecie, który ma wysoką zawartość THC. Dzięki temu ta silna Indica ma pąki mieniące się tęczą kolorów. Mimo upływu czasu wciąż jest na szczycie list sprzedaży – od czasu jej wynalezienia w latach 90. Zalety tej odmiany zostały też docenione w wielu konkursach – m.in. zdobyła 1-szą nagrodę High Times Cannabis Cup 2000 oraz 3-cią nagrodę High Times Cannabis Cup 2001. Blueberry jest odmianą z dominująca Indicą, w jednym z najbardziej owocowych profili smakowych, z jakim kiedykolwiek spotkał się użytkownik konopi. Dzięki słodkiemu aromatowi i pysznemu świeżemu smakowi jagód szczep ten zapewnia najsmaczniejsze doznania.

Dlaczego konopia blueberry jest nazywana ucztą dla konesera?

Jest to bardzo mocno żywiczna odmiana szczepu Indica (80%) oraz Sativa (20%). Zdecydowana większość roślin ma charakterystyczny, zwarty wzór wzrostu z mocnymi łodygami i dużymi, rozłożystymi liśćmi. Oryginalna konopia blueberry uzyskała status legendy i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ostatnich latach odmiana ta stosowana była do tworzenia nowych krzyżówek – Blue Dream, Mazar x Blueberry, Mazar x Blueberry OG, Blueberry Headband, Diesel i Cookies.

Marihuana Blueberry jest gotowa do zbioru już po 8 tygodniach przy uprawie w zamkniętym pomieszczeniu. Na zewnątrz osiąga wysokość do 3 m, a jej zbiory przypadają na połowę jesieni. Dzięki swojej genetyce odmiana zyskała takie cechy jak m.in.:

 • silny, wytrzymały szkielet, który daje obfite plony,
 • możliwość uprawy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz przy zachowaniu optymalnych warunków,
 • dobry stosunek kielicha do liści.

Jaki jest czas kwitnienia szczepu Blueberry?

Zwykle zalecanym okresem wegetacyjnym są 4-5 tygodni. Jeśli jednak sadzi się tylko jedną roślinę na 1m2, wtedy poleca się ok. 6 tygodni okresu wegetacji. Większa ilość roślin może wymagać 4 tygodni. Mimo że w odmianie dominuje szczep Indica, Blueberry rozrasta się w trakcie kwitnienia. Jest to spowodowane obecnością Sativa w jej genetyce.

Uprawiając Blueberry na zewnątrz w optymalnych warunkach, można uzyskać jej znaczne rozmiary. Odmiana preferuje łagodną/umiarkowaną pogodę z dostępem do słońca oraz niewielkim wiatrem. Zmniejsza to ryzyko ewentualnego uszkodzenia pąków oraz rozwoju grzybów czy pleśni. Niektórzy hodowcy zbierają plony przekraczające 2 kg z jednej rośliny.

Odmiana Blueberry ma bardzo duże, obszerne liście, które przybierają formę wachlarza. Działają tak jak duże panele słoneczne i przekształcają światło w energię. Dzięki mocnym pędom i krótszym odstępom międzywęzłowym konopia ta jest idealnym wyborem do uprawy typu SOG.

Pełny asortyment konopi Blueberry w sklepie z nasionami f2seeds dostępny jest na naszej stronie internetowej. Dokładamy wszelkich starań, aby zakupy przebiegały sprawnie i szybko!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl