Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!

Purple Haze - nasiona

Purple haze strain

Słynny muzyk Jimi Hendrix nazwał w ten sposób jeden ze swoich utworów i choć nie wiadomo do końca, czy chodziło mu akurat o tę odmianę nasion, nie zmienia to faktu, że jego utwór jest dziś z nią niejednokrotnie kojarzony. Co sprawiło, że legendarny gitarzysta i wokalista wspomniał o Purple Haze? Czym ten strain się wyróżnia? Dowiedz się więcej na jego temat!

Purple Haze – pochodzenie, charakterystyka

Gatunek, którego ziarna oferujemy w naszym sklepie w wielu wariantach, został wynaleziony dość wcześnie, bo w latach 60. Jest on wyważonym połączeniem odmian Purple Kush oraz Haze. W przypadku klasycznych ziaren tego strainu dominującym genotypem jest sativa. Jej stosunek do indici to mniej więcej 85%/15%, jednak te proporcje mogą być inne w zależności od wariantu ziaren.

Szacuje się, że poziom THC wynosi w nasionach Purple Haze waha się w granicach od 14% do 23%. To hybryda, która świetnie sprawdzi się w różnych typach kolekcji – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Specjaliści odpowiedzialni za powstanie tego strainu uzyskali pestki odporne na szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych czy bakterii mogących wywoływać szkody.

W naszym sklepie znajdują się "czyste" ziarna Purple Haze pozbawiona jakichkolwiek innych cech, a także krzyżówki z genotypem innych gatunków. W zależności od wariantu różną wartość osiąga zarówno THC, jak i CBD, które w przypadku niektórych ziaren dostępnych w ofercie osiąga ponadprzeciętnie wysoki poziom.

Legalne nasiona od światowej klasy producentów

Nasiona oferowane przez f2seeds.pl pochodzą tylko od renomowanych dostawców. Wszystkie produkty z naszego sklepu zapakowane są w oryginalne opakowania i sprzedawane wyłącznie w celach kolekcjonerskich.

Opisywane nasiona są kombinacją odmian kilku sativ i pochodzą głównie z rejonów Meksyku, Kolumbii oraz Tajlandii. To międzynarodowe połączenie wpłynęło zapewne na właściwości wszystkich strainów Purple Haze.

Świeżość cytrusów i ziół podkreślona została delikatnym aromatem lawendy, który z kolei świetnie komponuje się z pełnymi świeżości, owocowymi zapachami przywodzącymi na myśl borówki oraz winogrona. Niektórzy wyczuwają w nasionach tego gatunku także delikatną woń kadzideł.

Nasiona popularne wśród artystów

Pojawiają się głosy wskazujące na to, że Purple Haze trafia do licznego grona artystów kolekcjonujących nasiona. Nazwa ta nierzadko pojawia się w utworach znanych muzyków z Polski i zagranicy – poza wspomnianym Jimmym Hendrixem śpiewali o tym strainie tacy wykonawcy jak np. polski raper O.S.T.R, legendarny zespół rockowy The Cure czy brytyjski duet Groove Armada.

Odmiana Purple Haze zyskała dużą popularność dość szybko po powstaniu, trafiając na światowe rynki już na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Oprócz szeroko rozumianego środowiska muzycznego temat Purple Haze przewijał się na przestrzeni lat także przez inne dziedziny sztuki i pojawiał się m.in. w licznych dziełach literackich czy kinematografii. Swego czasu nakręcono nawet film o dokładnie takim samym tytule jak nazwa tego strainu.

Wysoka zawartość THC i niesłabnąca od dziesiątek lat renoma to dwa podstawowe czynniki, które pozwoliły odmianie Purple Haze na osiągnięcie wysokiej pozycji na międzynarodowym rynku nasion. Możesz zamówić ten strain wprost od światowych producentów. Wprowadź powiew świeżości do swojej kolekcji i miej na uwadze, że oferowane produkty przeznaczone są tylko dla kolekcjonerów pragnących poszerzać swoje zbiory. Pamiętaj, że używanie ziaren w sposób niezgodny z przeznaczeniem jest równoznaczne z łamaniem obowiązujących przepisów i może grozić konsekwencjami prawnymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl