Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
Opcje przeglądania
Medyczne
BONUS +
Cena
  • od
    do

Jack herer - nasiona

Auto Jack Feminise Auto Jack Feminise
Producent: Paradise Seeds
Cena:

90,00 zł

zobacz więcej
Auto Lennon Feminise Auto Lennon Feminise
Producent: Pyramid Seeds
Cena:

70,00 zł

zobacz więcej
Black Jack Feminise Black Jack Feminise
Producent: Sweet Seeds
Cena:

81,00 zł

zobacz więcej
Jack 47 Auto Feminise Jack 47 Auto Feminise
Producent: Sweet Seeds
Cena:

200,00 zł

zobacz więcej
Jack 47 Feminise Jack 47 Feminise
Producent: Sweet Seeds
Cena:

150,00 zł

Cena regularna: 225,00 zł

zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Jack Herer Feminise Jack Herer Feminise
Producent: Vision Seeds
Cena:

63,00 zł

zobacz więcej
Jack Herer Feminise Jack Herer Feminise
Producent: Orion Seeds
Cena:

16,00 zł

zobacz więcej
Jack Herer Feminise Jack Herer Feminise
Producent: Sensi Seeds
Cena:

100,00 zł

zobacz więcej
Jacky White Feminise Jacky White Feminise
Producent: Paradise Seeds
Cena:

100,00 zł

zobacz więcej
Jawar Feminise Jawar Feminise
Producent: Biohazard
Cena:

23,00 zł

Cena regularna: 33,00 zł

zobacz więcej
  • promocja
Jock Horror Auto Feminise Jock Horror Auto Feminise
Producent: Nirvana
Cena:

65,00 zł

Cena regularna: 85,00 zł

zobacz więcej
  • promocja

Jak powstała odmiana Jack Herer?

Aby poprawnie odpowiedzieć na pytanie, warto przybliżyć krótko historię odmian marihuany. Główna, nieco przestarzała klasyfikacja konopi, wyróżnia trzy podstawowe gatunki: sativa, indica oraz hybrydy. Odmiany różnią się między sobą nie tylko wyglądem i sposobem uprawy, ale przede wszystkim działaniem. Odmiana Sativa ma swoje szczepy, do których należy najstarszy i najbardziej znany szczep Haze. Odznacza się cytrusowym zapachem, wywołując również suchość oczu i ust.

Jack Herer powstał jako hybryda odmian z grupy Haze – Northern Lights oraz Shiva Skunk Cross, o dominacji genów Sativa. Sensi Seeds opracowała i stworzyła w latach 90. krzyżówkę znaną nam jako Jack Herer. Odmiana otrzymała nazwę dla uczczenia imienia amerykańskiego aktywisty oraz autora książki „Cesarz nie nosi ubrań” („The Emperor Wears No Clothes”), która w dużej mierze przyczyniła się do legalizacji i obalenia stereotypów krążących wokół marihuany.

Marihuana Jack Herer zyskała na popularności za sprawą festiwali Cannabis Cup, które niejednokrotnie zwyciężała. Międzynarodowa sława sprawiła, że doceniono właściwości szczepu i uznano Jack Herer w Holandii za odmianę medyczną. W tamtejszych aptekach środek medyczny występuje pod nazwą Bedrocan.

Kim był słynny Jack Herer?

Jack Herer urodził się w 1939 roku w Nowym Jorku. W młodości spełniał się jako żołnierz. Po zakończonej karierze, w 1967 roku przeniósł się do Los Angeles. W tym okresie dowiedział się również o marihuanie i jej właściwościach. Od tego czasu propagował wiedzę na temat rośliny i dążył do jej legalizacji. W 1973 roku otworzył sklep z artykułami do palenia marihuany. Ponadto badał roślinę i poszerzał swoją wiedzę, czego rezultatem było wydanie własnej książki – jednej z najważniejszych w branży konopnej. Jack Herer został współzałożycielem H.E.M.P. – organizacji walczącej ze stereotypami krążącymi wokół marihuany. Przez ponad 40 lat podróżował po Ameryce, dzieląc się wiedzą na temat konopi. Zmarł w 2010 roku w wieku 70 lat z powodu powikłań pozawałowych. Aby uczcić aktywistę, holenderski bank nasion marihuany Sensi Seeds stworzył wariację konopi, jaką jest Jack Herer. Odmiana wyhodowana na cześć „cesarza konopi” jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.

Jak wygląda krzew Jack Herer?

Roślina nie wygląda zbyt spektakularnie. Kwiaty o jasnozielonych liściach tworzą pąki o wydłużonym kształcie. Jack Herer jest rośliną lepką ze względu na wysoki poziom trichomów. Kwiaty charakteryzuje zapach cytryn i pomarańczy, z nutą sosny i ostrych przypraw. Podobnie jest ze smakiem – nuta słodkich owoców przełamanych ostrością. Poszczególne rośliny mogą różnić się pomiędzy sobą ze względu na różnice w fenotypie konopi Jach Herer. Nasiona powstałe z krzyżówki dwóch innych odmian sprawiają, że każde drzewko jest nie tylko wyjątkowe, ale osiąga również znaczne rozmiary. Konopie do wzrostu potrzebują odpowiedniego klimatu, najlepiej śródziemnomorskiego.

Dlaczego Jack Herer jest odmianą popularną?

Roślina jest znana nie tylko ze względu na swoją nazwę, ale przede wszystkim parametry. Odmiana posiada dominujące cechy gatunku Sativa, tym samym zyskała również jej właściwości. Zawartość THC w Jack Herer ustalono na poziomie 18 – 23%, natomiast CBD w wysokości 0,03 – 0,20%. Ilość pozostałych kannabinoidów wynosi odpowiednio 0,6 – 2,2 dla CBG oraz 0,10 – 0,60% dla CBN. Marihuana medyczna obecna jest na rynku w formie suszu sprzedawanego na receptę w aptekach. W Polsce dostępna jest pod nazwą Spotlight Vancouver, nie zaś Jack Herer. Nasiona konopi oraz jej odmian oferujemy w naszym sklepie F2seeds.

Jakie działanie mają nasiona Jack Herer?

Przede wszystkim należy pamiętać, że uprawa marihuany jest w Polsce prawnie zakazana, a co za tym idzie – całkowicie nielegalna. W ofercie naszego sklepu znajdują się różne gatunki konopi, w tym Jack Herer. Nasiona marihuany nie posiadają żadnych substancji psychoaktywnych, służą jedynie do celów kolekcjonerskich. Tym samym nie są traktowane jako narkotyki, o których mówi ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii. Konwencja Wiedeńska z 1961 roku odrzuciła nasiona konopi jako środek odurzający, zezwalając na handel, sprzedaż, kupno i posiadanie nasion marihuany. Nie tylko uprawa jest zabroniona prawem, ale również przygotowanie uprawy czy kiełkowanie nasion. Nasz sklep nie promuje takiego zachowania. Posiadamy nasiona licznych gatunków marihuany, które sprzedajemy wyłącznie osobom poddanym weryfikacji. Istotne jest dla nas przestrzeganie prawa, dlatego też odmawiamy sprzedaży nasion osobom, które w naszej opinii chciały użyć ich do nielegalnych działań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl