Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
Opcje przeglądania
Medyczne
BONUS +
Cena
  • od
    do

OG Kush - nasiona

  • nowość
00 Kush Feminise 00 Kush Feminise
Producent: 00 Seeds Bank
Cena:

63,00 zł

zobacz więcej
Auto Glueberry O.G. Feminise Auto Glueberry O.G. Feminise
Producent: Dutch Passion
Cena:

215,00 zł

Cena regularna: 290,00 zł

zobacz więcej
  • promocja

OG Kush — tajemnice królowej konopi indyjskich

OG Kush to jedna z najpopularniejszych odmian konopi indyjskich na świecie. Hybryda powstała w Kalifornii na początku lat 90. XX wieku i wciąż cieszy się powodzeniem nie tylko tam, ale i na całym świecie. Dokładne pochodzenie OG Kush jest niejasne. Powszechnie uważa się, że to krzyżówka Chemdawg i Hindu Kush lub Lemon Thai i Pakistani Kush. Co wiadomo o najważniejszej odmianie konopi indyjskich na świecie?

Gdzie zaczęła się historia OG Kush?

Historia OG Kush zaczyna się w surowych górach Hindukuszu w północno-wschodnim Afganistanie. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych wielu hipisów w drodze z Europy do Indii przejeżdżało tamtędy, poszukując przygód. W ten sposób odkryli, że spektrum smaku i aromatu lokalnych odmian konopi, uprawianych i przetwarzanych tradycyjnymi metodami, było zupełnie inne od tego, które znali.

Podróżnicy przywozili je do domu i konopie stopniowo zaczęto uprawiać również na zachodzie. Legenda głosi, że w latach 70. dwóch przyjaciół z Kalifornii znalazło 13 nasion w pudełku po pizzy. Postanowili je posadzić i zebrać plony, a następnie dokładnie zidentyfikować odmianę. Po kilku latach otrzymała ona nazwę Chemdawg. W latach 90. Chemdawg został skrzyżowany z Hindu Kush, co doprowadziło do powstania OG Kush. Za twórcę tej odmiany uznawany jest hodowca Josh D.

Co znaczy OG w nazwie konopi?

Samo „Kush" było zbyt szerokim określeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę podobieństwo nazwy z pasmem górskim Bliskiego Wschodu. Dlatego Josh D i jego zespół zmienili nazwę nowopowstałej odmiany na „OG Kush”. Od tego czasu trwa debata na temat dokładnego znaczenia skrótu „OG”.

Ze względu na popularność w Los Angeles, niektórzy sugerowali, że rozwinięciem jest „Gangster Original” – hołd dla kalifornijskiej sceny hardcore hip-hop. Inni sądzą, że w rzeczywistości oznacza to „Ocean Grown”, ponieważ szczep musiał być uprawiany na wybrzeżach Oceanu Spokojnego. Sam Josh D rozwiał wątpliwości i wytłumaczył skrót jako „Original”.

Charakterystyka OG Kush

Mimo wielkiej popularności nie każdy wie, co to jest OG Kush i czym się wyróżnia. Ta odmiana charakteryzuje się intensywnym, ziołowym zapachem, który przypomina cytrynę i sosny. Niektórzy rozpoznają także takie odważne nuty jak olej napędowy i chemikalia. Smak również przyciąga uwagę i opisywany jest jako ziemisty, ostry i lekko pikantny.

Roślina ma ciemnozielone liście, na których widać czerwonawe włoski. Osiąga wysokość od 90 do 160 cm, a czas kwitnienia wynosi około 8-9 tygodni. Ponieważ OG Kush zawiera przeciętnie około 19% THC i 0,23% CBD, silnie działa na organizm. Zwykle konsumowana jest w celach rekreacyjnych, ale stosuje się ją niekiedy w celach medycznych, między innymi z nadzieją na leczenie bólu, stresu i depresji.

OG Kush - co to za roślina i jakie ma wymagania?

Konopia OG Kush jest stosunkowo łatwa w uprawie i może być hodowana zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Kiedy rośnie wewnątrz, wymaga dobrze wentylowanego pomieszczenia, odpowiedniego oświetlenia i nawadniania. Podczas uprawy trzeba mieć na uwadze pochodzenie konopi OG Kush. Z wodą trzeba uważać, ponieważ nadmierne podlewanie może prowadzić do chorób i rozwoju grzybów.

Na powietrzu OG Kush najlepiej rośnie w ciepłym i suchym klimacie. W Polsce, ze względu na panujące warunki, uprawa na zewnątrz jest ograniczona i wymaga specjalistycznej opieki lub szklarni. Szczególnie siew powinien zacząć się w ciepłym, wilgotnym środowisku.

OG Kush z wodą — czy to ma sens?

Spożywanie w ten sposób konopi nie ma sensu, ponieważ podstawową formą jest palenie i wdychanie. Pomysł wypicia wody z fajki wodnej może skończyć się nieprzyjemnymi doznaniami ze strony układu pokarmowego. Z kolei OG Kush w formie jedzenia ma mocniejsze i bardziej intensywne działanie, a efekty trwają dłużej niż po inhalacji, dlatego należy zachować ostrożność przy dawkowaniu. Odmiana OG Kush została nominowana jako jedna z 25 najważniejszych odmian wszech czasów magazynu High Times i podczas badania laboratoryjnego stwierdzono najwyższe stężenie THC. Określono je na aż 24%.

OG Kush z wodą spotkać można na rynku w postaci płynnych suplementów diety, jednak nawet w takich środkach podstawowym składnikiem jest olej z konopi. Lista nagród jest zbyt długa, aby ją zliczyć, ponieważ OG Kush jest częścią niezliczonej ilości fenotypów i krzyżówek. Jednak głównym powodem, dla którego ta odmiana zdobywa wyróżnienia i jest tak ceniona przez użytkowników, jest jej stabilność, siła i niezmiennie wysoka jakość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl