Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
NAJCZĘSTSZE SZKODNIKI ZAGRAŻAJĄCE TWOIM NASIONOM W KOLEKCJI CZ.1
NAJCZĘSTSZE SZKODNIKI ZAGRAŻAJĄCE TWOIM NASIONOM W KOLEKCJI CZ.1

NAJCZĘSTSZE SZKODNIKI ZAGRAŻAJĄCE TWOIM NASIONOM W KOLEKCJI CZ.1

Gdy zaczną już działać, łatwo je zidentyfikować, owady działają szybko na nasiona konopi i wyrządzają maksymalne szkody. Na szczęście, jeśli złapiesz je na czas, zawsze jest lekarstwo: wśród rozwiązań są drapieżniki, takie jak biedronka, a nawet domowe środki owadobójcze.

Dziś porozmawiamy z Wami o szkodnikach, które mogą być naprawdę uciążliwe i jak sobie z nimi radzić.

 

Mączliki, gąsienice, mszyce... jeśli jesteś kolekcjonerem nasion marihuany, prawdopodobnie słyszałeś o tych owadach więcej niż raz. Istnieje wiele szkodników, które mogą zagrozić Twoim kolekcjom. Aby sobie z nimi radzić, najlepszym sposobem jest profilaktyka, świadomość objawów, a przede wszystkim umiejętność ich zlikwidowania na czas. Dzięki naszym wskazówkom będziesz w stanie z łatwością je wszystkie zidentyfikować i rozwiązać.

 

Górnik

To jest być może najbardziej selektywny szkodnik, ponieważ nie atakuje wszystkich odmian nasion cannabis w ten sam sposób. Około dwóch tygodni po złożeniu jaj w liściach pestek, larwy zaczynają „kopać” tunele: jest to pierwszy widoczny znak, że musisz podjąć działania przeciwko nim.

Objawy

Brązowe linie, które można zobaczyć na liściach nasion, gdy larwy robią swoje osobliwe tunele lub kopalnie, zjadając materiał pestki na swojej drodze. Możliwe jest również znalezienie małych dziurek zrobionych przez dorosłe muchy.

Leczenie

Jest mało prawdopodobne, że pojawi się w klaserze typu: indoor, ale jeśli liść nie jest bardzo uszkodzony, możesz podążać jego ścieżką i usunąć larwę paznokciami (jest „uwięziona” w liściu nasion). W klaserze typu: outdoor, możesz wybrać środki owadobójcze, takie jak Spinosad, które należy stosować ostrożnie i tylko wtedy, gdy w pobliżu nie ma pszczół. Aby pozbyć się dorosłych osobników, które mogą nadal składać jaja, nie ma nic lepszego niż paski samoprzylepne, aby je złapać.

 

Czerwone przędziorki

Ten maleńki owad, który zwykle występuje w warunkach wysokiej wilgotności i na nasionach w klaserze typu: indoor, wysysa sok z liści i zabija je w krótkim czasie: dorosły pająk może “ugryźć” pestkę cannabis milion razy w mniej niż miesiąc. Jeśli jest ich kilka, w ciągu jednej nocy mogą zmieść z powierzchni ziemi całą plantację.

Objawy

Białe plamy na liściach są śladami pozostawionymi przez czerwonego pająka, gdy wysysa sok. Możesz również zobaczyć czarne lub żółte plamki po obu stronach. Czasami są pomijane i można je pomylić z brakiem składników odżywczych. Dobrym pomysłem jest użycie lupy.

Leczenie

Twoja przestrzeń do kolekcji powinna być dobrze oczyszczona i wentylowana. Przędziorek czerwony rozwija się na suchych obszarach i rozmnaża się bardzo szybko, jeśli temperatura przekracza 27 stopni. Dlatego utrzymuj temperaturę poniżej 25 stopni, a wilgotność względną na poziomie 55-60%. Po wykryciu zaatakowanych nasion marihuany lub liści pestek można je oczyścić mieszaniną alkoholu i wody, zaaplikować atomizerem i wodą stanowiącą co najmniej 40% płynu, aby uniknąć uszkodzenia liści.

Na rynku dostępne są różne produkty do zwalczania przędziorków. Olejek z miodli indyjskiej, mydło potasowe i olejek pyretrum to bardzo dobry wybór. Inną opcją jest Ecotenona, rozcieńczając go 2 ml na litr wody: nakłada się go na liście nasion, aby przeniknął do układu nerwowego przędziorka podczas żerowania. Jeśli nie masz pewności, czy jaja lub osobniki dorosłe przeżyły, musisz użyć innego produktu.

 

Gąsienice

Gąsienice potrzebują kolekcji, aby uformować poczwarkę, więc mogą w mgnieniu oka zniszczyć Twoją kolekcję, ponieważ jedzą w zawrotnym tempie. Dlatego też, gdy gąsienice pojawiają się na Twoich nasionach konopi, ważne jest, aby działać jak najszybciej.

Objawy

Jeśli zauważysz jakieś bardzo małe jajka, żółte lub półprzezroczysty wygląd (zwłaszcza z tyłu), małe czarne odchody na swoich liściach, uważaj, gdyż są to dwa z najbardziej wyraźnych objawów. Możesz również zobaczyć ślady zębów na liściach nasion. Możesz nawet znaleźć zgniłe miejsca, ponieważ gąsienice są w stanie przeniknąć do środka.

Leczenie

Po wykryciu, gąsienice można usunąć ręcznie. Idealnym podejściem jest połączenie tego z insektycydem zrobionym z naparu z pieprzu i czosnku. Inną opcją jest wprowadzenie os z rodzaju Trichogramma (szeroko stosowanego do zwalczania szkodników), pluskiew kolczastych (Podisus maculiventris) lub biologicznego środka zawierającego Bacillus thuringiensis. Kiedy nasiono marihuany zaczyna wysychać, należy ją odwrócić i dokładnie sprawdzić, aby sprawdzić, czy nic nie zostało, ponieważ poczwarki mogą pozostać w klaserze typu: indoor i wrócić, by zaatakować następną kolekcję.

 

***

NAJCZĘSTSZE SZKODNIKI ZAGRAŻAJĄCE TWOIM NASIONOM W KOLEKCJI CZ.2

NAJCZĘSTSZE SZKODNIKI ZAGRAŻAJĄCE TWOIM NASIONOM W KOLEKCJI CZ.3

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl