Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
JAK WYHODOWAĆ WSPANIAŁE POMIDORY NA BALKONIE LUB TARASIE - OBSZERNY PRZEWODNIK CZ.1
JAK WYHODOWAĆ WSPANIAŁE POMIDORY NA BALKONIE LUB TARASIE - OBSZERNY PRZEWODNIK CZ.1

JAK WYHODOWAĆ WSPANIAŁE POMIDORY NA BALKONIE LUB TARASIE - OBSZERNY PRZEWODNIK CZ.1

Jeśli planujesz uprawę pomidorów na tarasie lub balkonie, oto kilka ważnych kwestii, które należy rozważyć, aby osiągnąć doskonałe wyniki.

 

Istnieje wiele powodów, dla których chciałbyś wykorzystać swój balkon (lub taras) do uprawy dobrych pomidorów. Przede wszystkim słońce nie wysyła rachunków pod koniec każdego miesiąca. Jeśli pada deszcz, wodę najlepszej jakości otrzymujesz za darmo. Nie ma też potrzeby inwestowania w systemy wentylacyjne, ponieważ poruszające się powietrze będzie stale uzupełniać poziom CO₂.

Uprawa na tarasie to dla początkujących hodowców świetny sposób na zanurzenie się w tym niezwykle satysfakcjonującym hobby. Możesz nawet użyć balkonu, aby zwiększyć nieruchomość. W zależności od pory roku taras / balkon może służyć jako pomieszczenie dla warzyw, podczas gdy pomieszczenie wewnętrzne jest w trybie kwitnienia. Zaawansowani hodowcy mogą również cieszyć się dłuższym cyklem od nasion do zbioru na tarasie, na rzecz bardziej otwartej uprawy.

Niezależnie od przypadku istnieje kilka złotych zasad, o których powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz rozwijać balkon. Niektóre mogą wydawać się oczywiste dla bardziej doświadczonych hodowców, podczas gdy inne mogą nawet zaskoczyć doświadczonych wojowników.

 

Podstawy balkonu

Czy Twój balkon ma wystarczająco dużo bezpośredniego światła słonecznego? Tarasy są zwykle na tyle duże, że przez cały dzień będą miały więcej niż wystarczającą ilość słońca, ale niektóre balkony mogą znajdować się po przeciwnej stronie budynku i otrzymywać tylko poranne światło.

W tym celu istnieje doskonałe rozwiązanie - autoflowering . Używanie odmian fotoperiodycznych w tej sytuacji przy słabym oświetleniu sprawi, że będziesz miał małe rośliny, które nie będą produkować żadnych znaczących owoców, które później będziesz zbierać.

Automatycznie kwitnące będą działać znacznie lepiej w tej sytuacji, biorąc pod uwagę, że ich faza kwitnienia nie jest uzależniona od zmiany fotoperiodu . Zaleca się również, aby początkujący hodowcy korzystali z odmian automatycznych, ponieważ ich poziom złożoności jest znacznie niższy, ale osiągają porównywalne plony z niektórymi odmianami fotoperiodycznymi.

 

Bezpieczeństwo część pierwsza 1: Ukryj swoje rośliny

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w strefie przyjaznej, czy nieprzyjaznej dla posiadania własnego, zielonego kącika, zawsze powinieneś traktować swoje plony jak najcenniejszy skarb świata. Czy naprawdę chcesz wścibskich oczu spoglądających na twoją plantację?

Postaraj się ukryć rośliny przed bezpośrednim polem widzeniaZamiast pozwolić, aby twoje pomidory rosły do pełnej chwały, być może rozsądnie byłoby zastosować kilka technik treningowych, aby im pomóc. Jest wiele do wyboru, ale każda z nich wykonana prawidłowo ograniczy wzrost roślin, pobudzi wzrost boczny, a jeśli zostanie wykonany biegle, może znacznie zwiększyć plony. Więc pytanie brzmi: dlaczego nie wyszkolić swoich pomidorów?

Oto kilka potencjalnych opcji:

  • FIM - co oznacza „Fuck, I Missed”, polega w zasadzie na uszczypnięciu wierzchołkowych pędów dominujących, aby promować uformowanie kilku nowych dominujących szczytów.
  • Supercropping - polega na uszczypnięciu łodygi i zgięciu jej o 90º, powodując wystąpienie zmiany. Jeśli zostanie to zrobione wcześnie przed kwitnieniem, ta stresująca zmiana zamieni się w dużą i mocną gałąź, zapewniając dodatkowe wsparcie.
  • ScrOG (Screen of Green) - wykorzystuje poziomą siatkę do zginania i splatania pędów, zmuszając roślinę do wzrostu na boki. Maksymalizuje to penetrację światła i kontroluje wzrost.
  • SOG (Sea of Green) - to bardziej zaawansowana technika, która nie nadaje się zbytnio do uprawy na balkonach / tarasach. Wymaga to uprawy wielu małych roślin pomidorów razem w bliskim sąsiedztwie.
  • Mainlining - to podejście podobne do ScrOG, ale bez sieci. Można to zrobić tylko z nasionami, a nie klonami, ponieważ te ostatnie rosną asymetrycznie. Ściśnij dominujący wierzchołek pędu, aby pomnożyć główną gałąź na 2. Następnie z 2 na 4 i tak dalej, aż będziesz zadowolony. Stworzy różnorodne łodygi, które możesz przywiązać do boku pojemnika, aby promować równy baldachim.
  • Topping - działa podobnie do fimmingu, ale zamiast uszczypnąć wierzchołek, polega na całkowitym odcięciu go. To stymuluje produkcję dwóch nowych dominujących wierzchołków.
  • LST (Low Stress Training) - polega na delikatnym zginaniu i wiązaniu gałęzi, aby promować wzrost boczny i wspierać optymalną ekspozycję na światło.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl