Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
TRICHODERMA W KONOPI: POTĘŻNY GRZYB CZ.1
TRICHODERMA W UPRAWIE KONOPI: POTĘŻNY GRZYB CZ.1

TRICHODERMA W KONOPI: POTĘŻNY GRZYB CZ.1

Szybka ekspansja kolekcji nasion konopi na całym świecie doprowadziła do pojawienia się nowych zasobów naturalnych, które są bardzo korzystne dla rośliny.

 

Natura jest mądra i pomimo wielu szkodliwych grzybów istnieje wiele innych pożytecznych, które są w stanie zaciekle z nimi walczyć.

Ten post ma na celu pełne zrozumienie korzystnego grzyba znanego jako Trichoderma i wszystkich jego niesamowitych właściwości.

Obecnie nawozy syntetyczne, pestycydy i środki owadobójcze są regularnie stosowane w celu zwalczania wszelkich problemów dotykających rośliny konopi. Produkty te są bardzo skuteczne, ale toksyczne dla środowiska, stopniowo niszcząc Ziemię.

Chociaż prawdą jest, że masowe stosowanie tych produktów chemicznych zapewnia producentom niezliczone korzyści ekonomiczne, nadszedł czas, aby poszukać bardziej przyjaznych dla środowiska alternatywnych rozwiązań. Dlatego konieczne jest zbadanie zasobów dostępnych w przyrodzie, często nam nieznanych, ale pełnych niesamowitych właściwości, które mają synergiczne działanie symbiotyczne z kluczowymi biologicznymi graczami na naszej planecie.

 

Co to jest Trichoderma?

Gatunki Trichoderma to pożyteczne grzyby obecne w glebie, które zwalczają szeroką gamę patogenów, jednocześnie stymulując wzrost roślin i wydajność. Wspaniały prezent od natury!

Trichoderma to rodzaj grzybów należący do rodziny Hypocreaceae , obejmującej około dwudziestu gatunków grzybów celulolitycznych. W odcieniach bieli, żółci, zieleni , w zależności od stadium rozwoju, jest trochę włóknisty , jak celuloza.

Grzyb ten nawiązuje symbiotyczny związek z życiem w glebie i rosnącymi w niej roślinami.

Jedna z pierwszych publikacji naukowych na temat Trichoderma pochodzi z wczesnych lat trzydziestych XX wieku, kiedy to rozpoznano już jej właściwości antybiotyczne i przydatność do zwalczania biologicznego. Jednak dopiero w latach 80-tych na rynku pojawiły się pierwsze produkty zawierające Trichodermę.

Najpopularniejszym gatunkiem był " Trichoderma Harzanium T22 ", wprowadzony na rynek w 1996 r. w USA przez lokalną firmę znaną z najbardziej zaawansowanych prac badawczych w sektorze w zakresie kontroli biologicznej . Te dochodzenia nie byłyby możliwe, gdyby nie współpraca z Cornell University. Trichoderma Harzanium jest obecnie najpowszechniej stosowanym gatunkiem do kontroli biologicznej.

Jego główne korzystne działanie symbiotyczne występuje, gdy spotykają się gatunki Trichoderma i szczepy ryzosfery , Pseudomonas, Bacillus, Streptomyces lub Enterobacteria . Te żywe mikroorganizmy uruchamiają szereg mechanizmów, które powodują zwiększoną odporność na wiele różnych chorób, a także znaczny wzrost wielkości i wydajności .

Trichoderma występuje w glebie i jest częścią społeczności grzybów znanej jako Rhizome. Gromadząc się zwykle w strefie korzeni, a dokładniej w rozkładających się fragmentach kory, ale także w sklerocji i propagulach innych grzybów, potrzebują azotu, węgla, fosforu i potasu do odżywiania i wzrostu. Ponadto ich zdolność do kolonizowania kwaśnych i zasadowych gleb sprawia, że nadają się one na każdy rodzaj gleby, stąd ich potencjał do kontroli biologicznej w pełnym spektrum.

W następnej części dowiesz się, jak używać grzybów Trichoderma w kolekcji nasion konopi.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl