Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE SKUTKI UBOCZNE KONOPI? CZ.2
JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE SKUTKI UBOCZNE KONOPI? CZ.2

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE SKUTKI UBOCZNE KONOPI? CZ.2

 Następujące działania niepożądane mogą obejmować od zwykłego dyskomfortu do poważnych objawów, które mogą wymagać pomocy medycznej. Chociaż te ostatnie są rzadkie, nadal musisz o tym pamiętać podczas używania konopi.

 

 

Poważne skutki uboczne konopi indyjskich

 

  1. Lęk / paranoja

Lęk i paranoja to dwa z najbardziej negatywnych skutków ubocznych, jakie konopie indyjskie mogą wywołać. Objawy te mogą być łagodne dla niektórych i cięższe dla osób bardziej wrażliwych , na przykład cierpiących na zaburzenia psychiczne.

Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przeciwdziałać lękowi i paranoi. Wybierz odmiany bogate w CBD lub odmiany o wysokim poziomie linalolu , który może potencjalnie zmniejszyć negatywne skutki THC. Możesz również zdecydować się na odmiany zawierające Delta-8-THC zamiast tradycyjnego (i bardziej psychoaktywnego) Delta-9-THC . Wielu nawet twierdzi, że żucie czarnego pieprzu pomaga zmniejszyć uczucie niepokoju związane z nadmiernym upojeniem, dzięki temu, że zawierają one mircen terpenowy , który jest znany ze swoich właściwości kojących i uspokajających.

 

  1. Przyspieszone tętno (tachykardia)

Niektórzy użytkownicy mogą również odczuwać zwiększone lub nieregularne tętno (tachykardia) spowodowane dwufazowymi właściwościami konopi. THC przemieszcza się z płuc do krwiobiegu, a stamtąd do całego ciała. W ciągu kilku minut tętno może wzrosnąć nawet o 20 do 50 uderzeń na minutę. To szybsze tempo może utrzymywać się przez dwie do trzech godzin.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy cierpisz na tachykardię, jest głęboki oddech. Pamiętaj, że używanie konopi indyjskich jest bezpieczne i nigdy nie odnotowano żadnych zgonów związanych z ich wyłącznym używaniem. Możesz także wypróbować różne techniki, w tym CBD, oddychanie przeponowe, jogę, a nawet zimny prysznic.

 

  1. Silne nudności i wymioty

Regularne i długotrwałe używanie marihuany może prowadzić u niektórych osób do wystąpienia Zespołu Hipernezy Kannabinoidowej, czyli nadmiernych wymiotów . Charakteryzuje się regularnymi i intensywnymi cyklami nudności, wymiotów i odwodnienia , które czasami wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.

Jedynym uznanym „leczeniem” zespołu nadmiernych wymiotów kannabinoidowych jest przerwanie konsumpcji konopi . Kiedy chorzy to robią, dochodzą do siebie, co może zająć od kilku dni do kilku miesięcy.

 

  1. Psychoza wywołana

W rzadkich przypadkach używanie konopi indyjskich może wywołać psychozę u osób predysponowanych genetycznie . W rezultacie pacjenci z rodzinnymi zaburzeniami psychotycznymi, zwłaszcza schizofrenią i chorobą afektywną dwubiegunową, muszą być uważnie monitorowanie, kiedy używają konopi . Ponadto osoby bez predyspozycji mogą również doświadczyć krótkotrwałego ostrego epizodu psychotycznego (tj. lęku i depresji), szczególnie po przyjęciu bardzo dużych dawek THC .

Potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć ten związek. Dlatego jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś objawów psychotycznych, koniecznie porozmawiaj z kimś doświadczonym, zanim spróbujesz konopi po raz pierwszy . Możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia psychozy, wybierając odmiany konopi o wysokim poziomie CBD, CBG lub CBN.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl