Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
AMINOKWASY - OTO CO ROBIĄ DLA ROŚLIN KONOPI CZ.2
AMINOKWASY - OTO CO ROBIĄ DLA ROŚLIN KONOPI CZ.2

AMINOKWASY - OTO CO ROBIĄ DLA ROŚLIN KONOPI CZ.2

 Niektóre aminokwasy, takie jak cysteina, współpracują również z przeciwutleniaczami, takimi jak glutamina, aby pomóc roślinom konopi z nasion marihuany radzić sobie ze stresem oksydacyjnym, który może być spowodowany przez intensywne oświetlenie, niektóre roztwory odżywcze i wysoki poziom CO₂.

 

W przeciwieństwie do ludzi, rośliny mogą syntetyzować wszystkie aminokwasy, których potrzebują, aby przetrwać i prawidłowo się rozwijać. Niestety, synteza aminokwasów jest procesem bardzo wysokoenergetycznym, a rośliny mogą zmagać się z produkcją wystarczającej liczby aminokwasów, gdy są narażone na stres.

 

JAKIE CZYNNIKI MAJĄ WPŁYW NA ZDOLNOŚĆ ROŚLIN DO SYNTEZY AMINOKWASÓW?

Jakikolwiek stres może wpływać na zdolność rośliny do wytwarzania wystarczającej liczby aminokwasów.

To zawiera:

 • Susza 
  • Ekstremalne temperatury 
  • Słabe zdrowie gleby 
  • Szkodniki 
  • Choroby 
  • Słabe oświetlenie 
  • Brak miejsca 
  • Słabe zdrowie korzeni

CO WSZYSTKO TO OZNACZA DLA TWOICH ROŚLIN?

Jeśli naprawdę chcesz popchnąć swoje rośliny do ekstremum pod względem wzrostu kwiatów i produkcji żywicy, powinieneś zajrzeć do nawozów aminokwasowych. Dzięki temu, że aminokwasy są łatwo dostępne dla twoich roślin, będą w stanie wykorzystać kluczową energię do wzrostu i kwitnienia, zamiast skupiać się na syntezie samych aminokwasów.

 

JAK PODAĆ SWOIM ROŚLINOM AMINOKWASY

Rośliny mogą absorbować aminokwasy poprzez korzenie i liście. Mogą również korzystać z aminokwasów zarówno w fazie wegetatywnej, jak i kwitnienia.

Najszybszym sposobem absorpcji aminokwasów przez rośliny są liście. Uważa się, że dolistne stosowanie aminokwasów poprawia transport składników odżywczych, zwiększa transpirację i zwiększa fotosyntezę.

Dlatego ogólnie zalecamy karmienie roślin nawozami aminokwasowymi dolistnymi. W takim przypadku należy jednak dokładnie zmierzyć ilość używanego nawozu, tak jak w przypadku każdego składnika odżywczego, przekarmienie może uszkodzić rośliny.

 

JAKI RODZAJ AMINOKWASÓW POTRZEBUJE ROŚLINA KONOPI?

Aminokwasy różnią się w zależności od ich struktury, a każdy aminokwas (z wyjątkiem glicyny) może być wytwarzany w formie D lub L. Bez wchodzenia w zbyt wiele szczegółów, różnica między aminokwasami w formie D i L jest zasadniczo taka, jak ich atomy mają strukturę.

Podczas gdy nawozy są dostępne zarówno z aminokwasami w formie D, jak i L (znane również jako aminokwasy L-enancjomerów), zdecydowanie zalecamy stosowanie tych ostatnich, ponieważ są one znacznie łatwiejsze do absorpcji przez roślinę.

Kupując nawozy aminokwasowe, kupuj produkty zawierające wszystkie 20 aminokwasów w postaci L-enancjomeru, w tym:

Alanina

Arginina

Kwas asparaginowy

Cysteina

Kwas glutaminowy

Glutamina

Glicyna

Histydyna

Hydroksyprolina

Izoleucyna

Leucyna

Lizyna

Metionina

Fenyloalanina

Prolina

Serine

Treonina

Tryptofan

Tyrozyna

Valine

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl