Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
WZROST UŻYWANIA KONOPI WSRÓD STARSZYCH OSÓB: CO MÓWIĄ BADANIA?
WZROST UŻYWANIA KONOPI WSRÓD STARSZYCH OSÓB: CO MÓWIĄ BADANIA?

WZROST UŻYWANIA KONOPI WSRÓD STARSZYCH OSÓB: CO MÓWIĄ BADANIA?

Naukowcy odkrywają, że starsze populacje konsumują więcej konopi z nasion marihuany niż kiedykolwiek wcześniej. 

Dane pokazują również, że wielu seniorów używa marihuany z nasion konopi do celów medycznych. Mimo to większość lekarzy wciąż nie chce przepisywać marihuany seniorom.

 

Używanie konopi staje się coraz bardziej powszechne wśród dorosłych w średnim wieku i seniorów. W amerykańskim stanie Kolorado, gdzie w 2014 r. Zalegalizowano marihuanę rekreacyjną, dorośli w wieku powyżej 65 lat są jedną z najszybciej rozwijających się demografii konsumentów konopi.

Pomimo faktu, że wielu lekarzy wciąż nie chce tego przepisać, seniorzy podejmują się samodzielnego leczenia. Uważa się, że postępy marihuany z nasion konopi jako wiarygodnego leczenia znacznie przyczyniły się do wzrostu użycia wśród seniorów.

 

WIĘCEJ SENIORÓW STOSUJE MARIJUANE 

Badanie przeprowadzone przez NYU w 2018 r. Wykazało, że więcej Amerykanów w średnim i starszym wieku regularnie używa konopi indyjskich. Według danych zebranych w latach 2015–2016, 9% osób w wieku 50–64 lat i 3% osób w wieku 65 i więcej lat używało marihuany z nasion konopi  w ciągu ostatniego roku.

Pokolenie „wyżu demograficznego”, które stanowi dużą część populacji seniorów, było już narażone na rekreacyjną marihuanę w latach 60. i 70. XX wieku. W związku z tym eksperci uważają, że mogą lepiej czuć w kontakcie z konopiami niż seniorzy w przeszłości. To samo badanie NYU wykazało również, że prawie 93% osób w wieku 50–64 lat, które używały marihuany  z nasion konopi, po raz pierwszy próbowało go przed ukończeniem 21 lat. Naukowcy uważają, że niektórzy z tych ludzi mogli regularnie lub sporadycznie palić marihuanę przez całe życie .

 

MEDYCZNA MARIHUANA

Wielu seniorów używa konopi z nasion marihuany do celów medycznych. Klinicznie udowodniono, że marihuana medyczna pomaga w leczeniu szerokiego zakresu chorób, od bólu neuropatycznego po zaburzenia lękowe. Wraz ze wzrostem ogólnej świadomości medycznej marihuany  coraz więcej seniorów uważa ją za możliwą opcję leczenia.

Eksperci ostrzegają jednak, że większość seniorów nie jest odpowiednio wykształcona w zakresie nowoczesnej marihuany. Wielu z nich poleca marihuanę znajomemu lub znajomemu znajomego i brakuje im informacji niezbędnych do prawidłowego poruszania się po skomplikowanym współczesnym rynku konopi z nasion marihuany.

Lekarze ostrzegają również, że nie przeprowadzono wystarczająco dużo badań nad używaniem konopi indyjskich przez seniorów, a bezpieczeństwo nadal stanowi problem. W związku z tym wielu lekarzy nie ma pewności, czego się spodziewać ani jak postępować z pacjentami starszymi.

 

POTENCJALNE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Eksperci medyczni ostrzegają również przed potencjalnie niepożądanymi skutkami ubocznymi dla seniorów. Na przykład, ponieważ starzejący się mózg jest bardziej podatny na leki psychotropowe, seniorzy są zachęcani do zachowania ostrożności podczas używania THC. W związku z tym niektórzy lekarze zalecają seniorom wypróbowanie odmian konopi z nasion marihuany, które mają wysoką zawartość CBD , a nie THC. Szczepy te są zalecane ze względu na ich zdolność do łagodzenia bólu bez euforii lub upośledzenia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl