Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
MELASA: DOSKONAŁY DODATEK DO ROŚLIN KONOPI CZ.2
MELASA: DOSKONAŁY DODATEK DO ROŚLIN KONOPI CZ.2

MELASA: DOSKONAŁY DODATEK DO ROŚLIN KONOPI CZ.2

JAK STOSOWAĆ MELASE PODCZAS UPRAWY

To, co sprawia, że melasa jest nieoceniona w uprawie konopi z nasion marihuany , to nie tylko korzyści dla zdrowego wzrostu roślin, ale także wszechstronność użycia. 

Możesz jej używać jak zwykłego składnika odżywczego, który dodajesz do swojego planu karmienia, możesz wytwarzać komposty i herbaty kompostowe, używać go do przygotowania bogatej gleby lub stosować go jako spray do liści.

 

Ile melasy należy użyć, zwykle zależy od konkretnego szczepu, który rośnie i jego wymagań odżywczych. Odpowiednia dawka może również zależeć od wieku rośliny i może się różnić w zależności od czynników środowiskowych, takich jak temperatury i natężenie światła.

Kiedy zaczynasz karmienie melasą, zaleca się, aby najpierw zacząć od niższych dawek. Dobrym punktem wyjścia może być 4–5 ml melasy na litr wody. Później, gdy twoje rośliny kwitną, możesz nieco zwiększyć dawkę, ponieważ Twoja roślina konopi będzie potrzebować więcej potasu. Chociaż możesz używać melasy na wszystkich etapach wzrostu, w tym w fazie wegetatywnej, prawdopodobnie zauważysz najwięcej korzyści podczas kwitnienia .

Ryzyko przekarmienia melasą jest znacznie niższe niż w przypadku składników mineralnych, ale mądrze jest obserwować rośliny pod kątem jakichkolwiek oznak stresu lub spalania składników odżywczych, w szczególności, jeśli dodasz melasę do istniejącego schematu żywienia. Jeśli wszystko wygląda dobrze, możesz stopniowo zwiększać dawkę, jeśli to konieczne. Możesz dodać jej do płynnych nawozów organicznych, takich jak herbaty kompostowe . Jeśli dodajesz melasę do istniejącego schematu żywienia, powinieneś również mieć na uwadze poziom pH gleby , ponieważ każda dodatkowa substancja może na nią wpływać. Upewnij się, że często sprawdzasz pH.

Jeśli hodujesz na zewnątrz , powinieneś wiedzieć, że melasa może przyciągać dziką przyrodę, o czym chcesz pamiętać.

 

UŻYWAJ SUCHYCH MELAS, ABY PRZYGOTOWAĆ I POPRAWIĆ GLEBĘ

Możesz użyć płynnej melasy, jak opisano powyżej, ale możesz także użyć suchej melasy, aby wzbogacić glebę przed rozpoczęciem uprawy. Pomimo nazwy, sucha melasa nie jest w rzeczywistości suszoną melasą, jest zrobiona z organicznych kawałków (zazwyczaj zboża), które zostały zalane melasą. Sucha melasa stanowi doskonały dodatek, który można mieszać z glebą. Potrzebujesz około 500 g suchej melasy, aby wzbogacić około 4,5–6 m² gleby.

 

MELASA JAKO NATURALNY ŚRODEK OWADOBÓJCZY

Chociaż nie ma badań naukowych na temat stosowania melasy jako środka owadobójczego, wykazano, że jest skuteczny przeciwko owadom ssącym, takim jak mszyce, białe muchy i robaki koronkowe, które należą do najczęstszych szkodników konopi.

Możesz zrobić skuteczny owadobójczy spray dolistny, mieszając około 1,3 ml melasy (ćwierć łyżeczki) w jeden litr letniej wody. Dobrze wymieszaj, aby melasa się rozpuściła. Użyj opryskiwacza ogrodowego i obficie polej rośliny mieszanką.

 

MELASA, ABY ZAPOBIEC NAGROMADZENIUI SIĘ SOLI I USTERKOM ODŻYWCZYM

Powszechnym problemem związanym z rosnącą marihuaną z nasion konopi może być to, że sól z pożywienia mineralnego i z nieorganicznymi składnikami odżywczymi gromadzi się w glebie z czasem. Nagromadzona sól może w pewnym momencie zrzucić poziom pH w glebie, uniemożliwiając roślinom pobieranie składników odżywczych - blokada składników odżywczych. Melasa działa bardziej pośrednio w porównaniu do składników mineralnych, w których po prostu dodajesz składniki odżywcze za każdym razem, gdy karmisz swoje rośliny. Dlatego stosowanie melasy nie wiąże się z takim samym ryzykiem gromadzenia się soli.

 

MELASA DO DODATKÓW KOMERCYJNYCH

Jeśli kupisz komercyjne suplementy marihuany z nasion konopi  i składniki odżywcze, w szczególności te, które są oznaczone jako ekologiczne, przekonasz się, że większość z nich zawiera melasę. Niektóre „specjalne” suplementy wzrostu mogą być w rzeczywistości niczym więcej niż melasą, po prostu zapakowane w ładną butelkę.

Nie oznacza to, że te suplementy nie przyniosą rezultatu. Zaletą jest po prostu to, że melasa będzie kosztować znacznie mniej niż niektóre suplementy marihuany z nasion konopi o fantazyjnej marce, a jednocześnie zapewni roślinom takie same korzyści. Co więcej, łatwo jest kupić melasę: można uzyskać ekologiczną melasę w większości sklepów spożywczych i wielu sklepach ogólnodostępnych. Ponadto niektóre sklepy ogrodnicze magazynują melasę.

 

DLACZEGO MELASY SĄ DOSKONAŁE DLA ZDROWEGO WZROSTU ROŚLIN

Jeśli chcesz uprawiać dobre konopie z nasion marihuany organicznie, nie potrzebujesz wielu drogich składników odżywczych i suplementów. Wszystko czego potrzebujesz to dobrej jakości gleba i melasa. Zamień swoją glebę w bogate środowisko za pomocą melasy, a twoje rośliny będą kwitnąć i nagradzać cię aromatycznymi pąkami w czasie żniw!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl