Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!

BADANIA: CZY MARIHUANA MOŻE POMÓC KOBIETOM OSIĄGNĄĆ ORGAZM?

BADANIA: CZY MARIHUANA MOŻE POMÓC KOBIETOM OSIĄGNĄĆ ORGAZM?

BADANIA: CZY MARIHUANA MOŻE POMÓC KOBIETOM OSIĄGNĄĆ ORGAZM?

Naukowcy po raz pierwszy zbadali wpływ konopi indyjskich na leczenie trudności z orgazmem u kobiet (FOD), a wyniki wskazały na istotne korzyści.

Chociaż wcześniejsze badania sugerowały potencjał terapeutyczny konopi indyjskich w leczeniu zaburzeń seksualnych u kobiet, to pierwsze badanie koncentrujące się na ich zastosowaniu w leczeniu FOD.

Zaburzenia orgazmu występują, gdy osoba ma trudności z osiągnięciem orgazmu pomimo pobudzenia seksualnego, dotykając prawie połowę populacji kobiet.

Według artykułu, około 41% kobiet zgłasza FOD, a ten odsetek nie zmienił się przez ostatnie 50 lat.

 

 

 

Suzanne Mulvehill, seksuolog kliniczny w Instytucie Badań nad Orgazmem Kobiet, oraz dr Jordan Tishler ze Stowarzyszenia Specjalistów ds. Kannabinoidów, jako pierwsi ocenili wpływ używania konopi indyjskich przed stosunkiem partnerskim na kobiety z FOD i bez.

W przeprowadzonym badaniu obserwacyjnym w okresie od marca do listopada 2022 r. oceniano dane demograficzne, zachowania seksualne, zdrowie psychiczne, używanie konopi indyjskich oraz pytania dotyczące orgazmu w ramach wskaźnika funkcji seksualnych kobiet (FSFI), oceniając częstotliwość, satysfakcję i łatwość osiągnięcia orgazmu z marihuaną i bez niej przed seksem.

Większość uczestniczek badania, które zgłosiły trudności z osiągnięciem orgazmu, miała 25–34 lata (52%), określała swoją rasę jako białą (75%) i była zamężna lub w związku (82%).

Wśród kobiet z trudnościami z orgazmem zażywających marihuanę przed stosunkiem partnerskim, odsetek tych, które zgłosiły poprawę, wynosił odpowiednio 72,8%, 67% i 71% dla częstotliwości, satysfakcji i łatwości osiągnięcia orgazmu.

Według badaczy częstotliwość używania konopi indyjskich przed stosunkiem była związana z większą częstotliwością orgazmu u kobiet z FOD, natomiast reakcja na orgazm po zażyciu marihuany zależała od powodów spożycia.

Zdrowie psychiczne i FOD

Badanie poszło również o krok dalej, analizując problemy ze zdrowiem psychicznym u kobiet z FOD.

Osoby dotknięte tą chorobą zgłaszały o 24% więcej problemów ze zdrowiem psychicznym, o 52,6% więcej zespołu stresu pourazowego, o 29% więcej zaburzeń depresyjnych, o 13% więcej zaburzeń lękowych i o 22% więcej używania leków na receptę niż kobiety bez FOD. Kobiety z FOD częściej zgłaszały historię wykorzystania seksualnego niż te bez tej choroby.

 

Autorzy podsumowując artykuł, zauważają, że pięćdziesiąt lat badań nad seksualnością wspiera stosowanie konopi indyjskich w leczeniu problemów seksualnych, zwłaszcza FOD, co jest tematem pierwszego badania koncentrującego się na tym zagadnieniu i wykazującego znaczące korzyści.

Obecnie Mulvehill i Tischer wzywają do przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań nad stosowaniem konopi indyjskich w leczeniu FOD oraz jego wpływu na inne objawy zdrowia psychicznego i fizycznego.

Dodają, że potrzebne są randomizowane badania kontrolowane, aby ocenić skuteczność konopi indyjskich w leczeniu różnych podtypów FOD oraz ich wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne, jak również inne implikacje kliniczne. Konieczne będzie także ocenienie dawki, szczepu, czasu i metody spożycia.

 

Szukasz szczepów, które stymulują każdy Nasz zmysł? Zajrzyj do Naszych odmian nasion marihuany, które stymulują również apetyt na seks!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl