Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!

PRZEWODNIK PO KONOPI MEDYCZNEJ – KTÓRĄ MOŻNA LEGALNIE KUPIĆ W POLSCE

PRZEWODNIK PO KONOPI MEDYCZNEJ – KTÓRĄ MOŻNA LEGALNIE KUPIĆ W POLSCE

PRZEWODNIK PO KONOPI MEDYCZNEJ – KTÓRĄ MOŻNA LEGALNIE KUPIĆ W POLSCE

Recepta na medyczną marihuanę – jak uzyskać, gdzie zrealizować?
Aby uzyskać receptę na medyczną marihuanę, musisz skontaktować się z lekarzem, który ma przeszkolenie z zakresu terapii konopiami oraz ma możliwość wystawiania recept z grupy RPW
(leki zawierające środki odurzające). Jest duża szansa, że takie uprawnienia oraz przeszkolenie ma twój lekarz rodzinny.

 

Warto najpierw uderzyć do swojego ośrodka zdrowia, wówczas recepta będzie całkowicie darmowa.  Jeśli jednak nasz lekarz nie ma takiej możliwości, wystarczy wklepać w wyszukiwarkę „recepta online” wyświetli się potężna lista stron, gdzie podstawie wywiadu przez telefon, czat lekarz wystawi receptę na konopie.

 

Są tzw. domy konopne/poradnie, które specjalizują się w tej kwestii ale z reguły są sporo droższe i zabierają nie potrzebnie dużo czasu. Nierzadko chcą aby osobiście odwiedzić ich gdzie przybliżają przyszłemu pacjentowi  „know how” uważamy to za zbędną procedurę za kilkaset złotych.

Nam udało się uzyskać receptę za 60zł w ciągu kilku godzin (czasami dni) lekarz oddzwonił aby zrobić wywiad. Dla kogo są te recepty? Jakie schorzenia? Poniżej lista, która daje niemal pewność uzyskania recepty.

- praktycznie wszystkie rodzaje chorób onkologicznych
- bóle kręgosłupa, mięśni
- migreny i pokrewne bóle głowy
- przewlekły ból różnego pochodzenia
- ostry ból pooperacyjny/powypadkowy
- jaskra
- hiv/aids
- niedożywienie, problemy z apetytem
- problemy ze snem, zaburzenia cyklu dobowego
- padaczka
- parkinson oraz pokrewne neurodegeneracje wieku średniego
- w rehabilitacji ruchowej, fizjoterapii
- łuszczyca, AZS, RZS, świąd skóry, leczenie różnych postaci alergicznych

w naszym przypadku dostaliśmy receptę jako wspomaganie leczenia bólu kręgosłupa, mięśni szkieletowych oraz jako uzupełnienie fizjoterapii ruchowej.

Recepta została wydana na konopie AURORA  THC 22% CBD do 1% ilość 10 gram.
Od lekarza oprócz recepty dostaniecie zaświadczenie lekarskie (bardzo ważne aby nie nazywało się to inaczej ponieważ w przypadku kontroli mogą być problemy) oraz zalecenia dotyczące dawkowania, czasu terapii czy też zalecenia uzupełniające np. kontynuacja fizjoterapii czy wizyty w poradni zdrowia psychicznego. Nie jest to konieczność a jedynie zalecenie od lekarza.

Ważną rzeczą też jest to aby na recepcie nie widniało oznaczenie NZ trzeba o tym wspomnieć lekarzowi jest to informacja dla farmaceuty aby „NIE ZAMIENIAĆ” idąc do apteki kiedy nie będzie konkretnej marihuany a będzie podobna np. o nieco innych parametrach z oznaczeniem NZ farmaceuta nie wyda wam leku. To samo dotyczy również gramatury leku.

Osobną kwestią jest dostępność, która w Polsce jest bardzo słaba, rocznie wydaje się kilkadziesiąt tysięcy recept ale samych konopi do Polski sprowadza się zaledwie 2,7 tony. Dla wszystkich nie wystarczy, dlatego na realizację recepty można czekać nawet długie miesiące.

W dużym mieście konopie znikają praktycznie jak tylko się pojawią, stąd też lepiej uderzyć do aptek, które są w mniejszych miejscowościach lub też poprosić o sprowadzenie dla nas leku bezpośrednio do wskazanej apteki. To również może potrwać ponieważ jest tylko kilka hurtowni, które mogą sprowadzić lek dla farmaceutów a ci są ustawiani w długie kolejki.
Zwrócić należy również uwagę aby konkretna apteka nie „zablokowała” nam recepty, wówczas kiedy znajdziecie lek w innej aptece nie uda się go wykupić.

Dobrze jest najpierw sprawdzić sobie w której aptece jaki produkt się znajduje i zasugerować przy wydawaniu recepty konkretną nazwę produktu. Pomocna w tej kwestii jest strona „ktomalek”.

Podsumowując, jeżeli cierpimy na któreś z wymienionych schorzeń warto spróbować leczenia konopiami ponieważ mają one coraz więcej udowodnionych efektów terapeutycznych wspomagających leczenie. Sprawdzamy gdzie znajduje się nasz lek, dzwonimy do apteki aby go zarezerwować, kontaktujemy się z lekarzem celem wystawienia recepty. Realizujemy.

W osobnym artykule skupimy się na samym produkcie oraz realnych wynikach terapii leczenia konopiami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl