Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE KOLEKCJI NASION MARIHUANY cz. 1
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE KOLEKCJI NASION MARIHUANY cz. 1

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE KOLEKCJI NASION MARIHUANY cz. 1

Niezależnie od tego, czy jest to hobby, czy zawód, wszyscy kolekcjonerzy nasion konopi potrzebują w pewnym momencie pomocy technicznej, szczególnie jeśli dopiero zaczynają.

Każdy kiedyś zaczynał i zawsze musi być ten pierwszy raz, ale jak ze wszystkim, praktyka czyni mistrza – a kolekcjonowanie nasion cannabis nie jest wyjątkiem.

 

1. Jak mogę rozpocząć kolekcję nasion konopi?

Najlepszym sposobem na zapewnienie pomyślnego wyniku jest umieszczenie każdego nasiona marihuany w torfowym krążku typu Jiffy 7 zwilżonym ciepłą wodą (25-30 ºC) i przechowywanie w ciemnej, ciepłej szafce (25-30 ºC).

Jeśli trzymasz nasiona w lodówce, pamiętaj, aby wyjąć je z 24-godzinnym wyprzedzeniem, aby wybudzić je z letargu i zwiększyć szanse na sukces. Początkowa kolekcja nasion cannabis trwa zazwyczaj od jednego dnia do tygodnia.

Alternatywne metody początkowej kolekcji obejmują umieszczanie nasion w szklance wody lub bezpośrednio w podłożu kolekcjonerskim, ale zdecydowanie odradzamy ich stosowanie ze względu na ich niski wskaźnik sukcesu.

 

2. Jaki rodzaj obornika kolekcjonerskiego powinienem użyć?

Od organicznych przez mineralne po organiczno-mineralne, wybór nawozów kolekcjonerskich opracowanych specjalnie dla kolekcji nasion marihuany jest szeroka i zróżnicowana.

To powiedziawszy, Twój wybór typu nawozu do kolekcji nie jest tak istotny – jest to bardziej kwestia osobistych preferencji niż czegokolwiek innego. Ważne jest jednak, aby zawsze przestrzegać instrukcji użytkowania, które są ogólnie dostępne na stronie producenta.

Ponadto dobrym pomysłem jest trzymanie się jednej marki, aby uniknąć problemów z kompatybilnością, które mogłyby potencjalnie uszkodzić kolekcjonowane nasiona marihuany.

 

3. Moja przestrzeń kolekcjonerska to 1 metr kwadratowy i 2 metry wysokości. Ile nasion konopi mogę kolekcjonować? Jaki rozmiar klasera powinienem użyć?

Na przestrzeni tej wielkości można kolekcjonować 8-10 nasion cannabis w 7-litrowych klaserach lub 4 pestki w 20-litrowych klaserach. Obie opcje są odpowiednie dla większości odmian nasion marihuany i zapewniają dobre wyniki pod względem wydajności i jakości produktu końcowego kolekcji.

Oba rozwiązania zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w kolekcji i zapewniają nasionom wystarczającą przestrzeń do wzrostu. Prawie wszystkie odmiany w naszym asortymencie można kolekcjonować w tych warunkach bez konieczności ich przycinania.

 

4. Ile wody lub roztworu odżywczego potrzebują moje nasiona cannabis w czasie kolekcji?

Podlewanie klaseru może być trudne dla niedoświadczonych kolekcjonerów nasion marihuany. Ilość wody lub pożywki, którą powinieneś użyć, zależy od takich aspektów jak wielkość twoich nasion cannabis i warunki kolekcjonerskie w twojej przestrzeni. Nie mniej ważne jest jednak stosowanie zdrowego rozsądku i codzienne monitorowanie rozwoju pestek, ponieważ pozwoli to dokładniej określić ich zapotrzebowanie na wodę.

Jedną z metod, która sprawdza się bardzo dobrze, jest porównanie masy podlanej i niepodlewanej pestki nasion konopi poprzez ręczne podnoszenie nasion marihuany w klaserze. Jeśli będziesz powtarzać tę technikę codziennie i obserwować rozwój swoich nasion cannabis, w końcu nauczysz się rozpoznawać, kiedy.

Ta prosta metoda jest bardzo łatwa do nauczenia, a kiedy ją opanujesz, będziesz w stanie łatwo zidentyfikować potrzeby żywieniowe swoich pociech kolekcjonerskich. Przy odpowiedniej ilości praktyki ta metoda pozwoli również monitorować inne kluczowe aspekty kolekcji nasion marihuany.

Inną ważną kwestią jest napowietrzanie podłoża klaserowego. Karmiąc, musisz upewnić się, że podłoże kolekcjonerskie ma dużo wody, najlepiej poprzez regularne cykle podlewania/ odwadniania, ale zawsze upewniając się, że pestki są przez cały czas odpowiednio nawodnione, odżywione i natlenione. Osiągnięcie tej równowagi to znak, że podlewanie kolekcji jest pod pełną kontrolą.

 

***

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE KOLEKCJI NASION MARIHUANY cz. 2

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl