Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
OŚ CZASU UPRAWY MARIHUANY - PODSUMOWANIE 5 ETAPÓW UPRAWY KONOPI CZ.1
OŚ CZASU UPRAWY MARIHUANY - PODSUMOWANIE 5 ETAPÓW UPRAWY KONOPI CZ.1

OŚ CZASU UPRAWY MARIHUANY - PODSUMOWANIE 5 ETAPÓW UPRAWY KONOPI CZ.1

Artykuł nie ma na celu zachęcić do niezgodnego z Polskim prawem zachowania. Jest on dedykowany osobom poza granicami Polski w krajach gdzie uprawa konopi inne niż siewne/włókniste jest legalna. Przypominamy, że w Polsce uprawa konopi innych niż siewne/włókniste jest NIE LEGALNE. 

Zanim posadzisz nasiona, musisz pomyśleć o tym, jaki rodzaj uprawy zrobisz. Będziesz uprawiał w domu czy na zewnątrz? Czy masz odpowiedni materiał do swojego rosnącego środowiska? Czy wybrałeś nasiona odmian, które dobrze rosną w środowisku, w którym zamierzasz je uprawiać, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz? W odniesieniu do tego ostatniego, każdy hodowca powinien znać różnicę między samokwitnącymi i fotoperiodycznymi roślinami konopi z nasion marihuany. Istnieją pewne podstawowe różnice, które należy wziąć pod uwagę.

 

ROŚLINY FOTOPERIODYCZNE

Głównym wskaźnikiem fotoperiodycznej rośliny, zwanej również fotozależną, jest to, że może ona pozostawać w fazie wegetatywnej przez czas nieokreślony - pod warunkiem, że utrzymasz rośliny w cyklu światło / ciemność 18/6 lub 24/0. Porozmawiamy o tym później, ale oznacza to, że rośliny te mogą tolerować więcej błędów podczas procesu uprawy. Oznacza to również, że po aktywowaniu kwitnienia możesz zapewnić swoim roślinom najlepszy możliwy plon. Wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć kwitnienie, to dostosować cykl światła / ciemności do 12/12. Jest to jeszcze bardziej przydatne, gdy możesz bez ograniczeń ciąć sadzonki z najlepszych roślin. Główną wadą roślin fotoperiodycznych jest to, że zbiór zajmie około 4 miesięcy. Ale ogólnie, kiedy dojdziesz do żniwa, będziesz miał większą i mocniejszą roślinę.

 

AUTOMATYCZNIE KWITNĄCE ROŚLINY 

Różnica między tymi roślinami a fotoperiodycznymi jest wyraźna w ich nazwach. Rośliny automatycznie kwitnące automatycznie zaczną kwitnąć w określonym czasie, naznaczonym genetyką odmiany. Z jednej strony rośliny te są łatwiejsze dla początkujących hodowców, ponieważ nie wymagają zmian cyklu świetlnego. Ale z drugiej strony, krótsza faza wegetatywna oznacza, że jest mniej miejsca na błędy. Nie jest to idealne rozwiązanie dla wczesnych hodowców, ale krótki 2-miesięczny cykl upraw od kiełkowania do zbioru jest bardzo atrakcyjny. 

 

5 ETAPÓW UPRAWY CANNABIS

ETAP 1: Kiełkowanie (1-7 DNI)

Nawet jeśli twoja roślina jest jedynie nasionem, twoje wysiłki i poświęcenie określą powodzenie lub niepowodzenie uprawy. Kiełkowanie to etap, w którym pierwszy korzeń wyrasta ze skórki nasiennej i zwykle trwa od 1 do 7 dni . Klasyczną metodą kiełkowania nasion jest technika papieru chłonnego , ale ma to tę wadę, że pozostawia małe włókna papieru w nowym korzeniu. Oczywiście można również siać nasiona bezpośrednio w glebie, ale należy upewnić się, że wilgotność i temperatura są optymalne.

Jeśli chcesz aby nasiona wykiełkowały w bezpieczny sposób, zalecamy gdy sadzonki mają 2-3 cm wysokości, możesz je usunąć i przesadzić do odpowiedniej doniczki.

 

ETAP 2: Sadzonka (2 TYGODNIE)

Po wykiełkowaniu rośliny wchodzą w fazę rozsady. Na tym etapie będą potrzebować około 18 godzin światła dziennego lub więcej. Ale przy należytej staranności po około dwóch tygodniach staną się bardziej odporne.

Na tym etapie mała sadzonka zaczyna wyglądać jak roślina marihuany. Początkowo liście będą miały pojedynczy „palec”, ale pod koniec tej fazy liście będą wyglądały bardziej jak typowe liście 5-7 „palców”. Ale dopóki tych 5-7 liści nie rozwinie się w pełni , rośliny będą uważane za sadzonki. Kolejnym wskaźnikiem zdrowia roślin, oprócz wzrostu liczby liści, jest jasnozielony kolor. Dla zdrowia sadzonek należy pamiętać o dwóch głównych czynnikach: nawadnianiu i higienie. Sadzonki są delikatne, dlatego wymagają jedynie lekkiego podlewania. Konieczna jest również higiena, biorąc pod uwagę wrażliwość sadzonek na pleśń i choroby. Optymalnym środowiskiem dla sadzonek marihuany jest propagator, najlepiej o 70% HR i temperaturze od 20 do 25 ° C, pod białymi diodami LED lub białymi lampami CFL.

 

ETAP 3: Faza wegetatywna (2-8  TYGODNI)

 Wzrost wegetatywny jest często kojarzony z przesadzaniem , ponieważ roślinie brakuje początkowej pożywki, czy to wełny mineralnej, czy szklanki z ziemią lub kokosem. Ciągły rozwój strefy korzeniowej i solidnych gałęzi są głównymi priorytetami dla hodowcy. Idealnie wilgotność powinna być wysoka, około 50% , a temperatura nieco niższa, około 20-24 ° C , co może sprzyjać rozwojowi żeńskich roślin, jeśli stosuje się regularne nasiona.

Autokwitnący hodowcy roślin mają jeszcze mniej czasu na zabawę niż ci, którzy sadzą nasiona przez fotoperiod, ponieważ większość roślin zacznie kwitnąć już po 2-3 tygodniach wegetatywnego wzrostu . I dlatego wielu hodowców automatycznie kwitnących wysiewa nasiona bezpośrednio w końcowej doniczce. Czas jest złoty od momentu, gdy rośliny kiełkują.

Odmiany fotoperiodyczne można utrzymywać we wzroście wegetatywnym przez czas nieokreślony, o ile przekroczone zostaną godziny dzienne i warunki będą sprzyjające. Pozwala to hodowcom wewnętrznym zachować rośliny macierzyste przez lata, dlatego plantatorzy zewnętrzni sadzą wiosną. Ponadto, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, wystawienie ich na 18 godzin światła ułatwia usuwanie sadzonek.

Na tym etapie podajesz rośliny fotoperiodyczne do ich ostatecznych doniczek, co najmniej kilka tygodni przed przejściem do fazy kwitnienia lub przed latem na zewnątrz.

Chociaż odmiany fotoperiodyczne mogą być utrzymywane w fazie wegetatywnej przez tygodnie lub miesiące, aby umożliwić wszelkiego rodzaju techniki maksymalizujące ich zbiory, takie jak  polewanie , FIM, trening LST lub nawet ScrOG , kultywator automatycznie kwitnący jest bardzo ograniczony czasowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl