Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!
TRANSLATE
 
ZNACZENIE OCHRONY TWOICH OCZU W UPRAWIE KONOPII
ZNACZENIE OCHRONY TWOICH OCZU W UPRAWIE KONOPII

ZNACZENIE OCHRONY  TWOICH  OCZU W UPRAWIE KONOPII

Konopie rosną najlepiej pod wpływem intensywnych świateł, a hodowcy pakują do pomieszczeń hodowlanych tyle watów, ile tylko potrafią, aby rośliny szczęśliwie wytwarzały gęste, mocne pąki z dużą ilością żywicy. Nie jest to jednak przyjemne dla oczu. 

Dowiedz się, jak światła mogą uszkodzić oczy i jak należy chronić wzrok.

 

Rośliny konopi z nasion marihuany  uwielbiają duże, mocne światła i dziękują za zwiększenie lumenów większymi, lepszymi pąkami i wyższymi poziomami THC . Niestety, tyle światła nie jest tak dobre dla ludzkiego oka.

Przyjrzyjmy się, jak różne rodzaje świateł rosnących mogą wpływać na twoje oczy i jakie kroki możesz podjąć, aby chronić swój wzrok.

 

DLACZEGO POWINIENEŚ ZWRÓCIĆ NA TO UWAGĘ?

Spędzanie zbyt dużej ilości czasu pod lampami wzrostu może spowodować ból głowy lub widoczność plam. Być może od czasu do czasu czujesz lekkie zawroty głowy. Jeśli jesteś jak większość ludzi, nie zastanawiasz się zbyt długo nad tym, jeśli czujesz się dobrze za godzinę lub dwie.

Niestety, uszkodzenia powodowane przez silne światło w twoich oczach kumulują się i mogą nie być zauważalne przez 15 lat lub dłużej. Do czasu wykrycia zmian w widzeniu może być za późno. Zwyrodnienie plamki żółtej i zaćma nie są zwykle diagnozowane, dopóki większość pacjentów nie skończy 50 lat.

W innych przypadkach możesz nie czekać długo, aby odkryć, że trwale uszkodziłeś oczy. Patrzenie w rosnące światło nie różni się zbytnio od patrzenia w słońce. Nieodwracalne uszkodzenie siatkówki może nastąpić po zaledwie 100 sekundach bezpośredniego wystawienia na światło słoneczne.

Większość ludzi nie stoi w miejscu wpatrując się bezpośrednio w rosnące światło, tak jak nie wpatrują się bezpośrednio w słońce. Ale wpatrywanie się w zachód słońca zachodzi cały czas, a to jest podobne do patrzenia na czubek rośliny. W obu przypadkach światło ultrafioletowe (UV) jest rozproszone, więc nie powoduje takiego samego natychmiastowego dyskomfortu, jak wpatrywanie się w słońce. Jednak nasze oczy często patrzą w tym kierunku przez dłuższy okres czasu i mogą wystąpić takie same uszkodzenia.

 

ŚWIATŁA MH - METALOHALOGENKOWE

Żadne inne światło, nawet światło słoneczne, nie przedstawia naturalnego piękna rośliny konopi, tak jak światło MH . Jednak hodowcy nie używają lamp metalohalogenkowych, ponieważ są ładne, większość z nich korzysta, ponieważ wytwarzają światło UV, które sprawia, że kwiaty konopi tworzą dodatkowe włosienie.

Jednak promienie UV są straszne dla twoich oczu. Ludzie potrzebują trochę światła UV każdego dnia, aby nasze ciała mogły wytwarzać witaminę D, ale zbyt wiele nie tylko prowadzi do raka skóry; jest główną przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej i zaćmy.

 

ŚWIATŁA WYSOKOCIŚNIENIOWE SODOWE (HPS)

Przez lata światła HPS były złotym standardem dla hodowców w dużych pomieszczeniach. Uprawa pod tymi światłami jest bardzo wydajna i daje średnio więcej pąków na wat niż jakikolwiek inny rodzaj światła. Wasze konopie nie będą wyglądać tak przyjemnie pod tymi światłami, ponieważ mają ostre, żółtawe odblaski. Zmiany koloru również utrudniają dostrzeżenie niedoborów składników odżywczych lub innych problemów. Hodowcy nadal używają tych świateł, ponieważ nic innego nie pasuje do nich, jeśli chodzi o ciasne, gęste tworzenie pąków.

Żółte światło, które wytwarza światło HPS, jest idealne na okres kwitnienia, ponieważ jest dobre do fotosyntezy. Ale ludzkie oko nie przetwarza tego światła dobrze. Kiedy pracujesz pod tymi światłami, twoje oczy nie skupią się prawidłowo. Oznacza to nie tylko, że nasze oczy zużywają zbyt dużo światła, ale także mogą powodować bóle głowy, zawroty głowy, krótkotrwałe i długotrwałe problemy z widzeniem.

Chociaż światła HPS nie emitują prawie tyle promieni UV, co światła MH, tworzą one wystarczającą ilość, aby spowodować uszkodzenie oczu po długotrwałej ekspozycji.

 

LAMPA WYSYŁAJĄCA DIODĘ (LED)

Światła LED w niebieskim widmie i czerwonym, jak również dla nowszych świateł o pełnym spektrum, które mogą być używane przez cały okres wzrostu. Dają różowo-purpurową poświatę, która nadaje roślinom sztuczny wygląd i nie generują prawie tyle ciepła, co światła MH lub HPS. W połączeniu daje to producentowi fałszywe wrażenie, że światła te są bezpieczniejsze dla ludzkiego oka.

Ten rodzaj światła to kolejny duży producent promieni UV. Diody LED nie tylko emitują promienie UV-A i UV-B, ale także generują światło UV-C. W świecie przyrody wszystkie promienie UV-C są pochłaniane przez atmosferę Ziemi, więc nigdy nie jesteśmy na nie narażeni. Promienie te są szczególnie szkodliwe dla naszych oczu i skóry.

 

4 SPOSOBY OCHRONY OCZU PRZY KONTAKCIE Z POWYŻSZYMI

OKULARY

Kup specjalistyczne okulary, które ochronią twoje oczy przed wszelkimi formami światła UV. Powinny także korygować widmo światła, które tworzą te intensywne lampy, abyś mógł wyraźnie widzieć jak rozwija się twoja roślina.

Normalne okulary przeciwsłoneczne nie wystarczą, podobnie jak okulary HPS, które pasują do żółtego widma. Zamiast tego kup okulary wykonane specjalnie dla hodowców wewnętrznych.

 

WYŁĄCZ ŚWIATŁA

Jeśli wyłączysz światła o wysokiej intensywności, to uratuje to twoje oczy zarówno przed krótkotrwałym napięciem, jak i długotrwałymi uszkodzeniami. Jeśli potrzebujesz dodatkowego światła do pracy, powieś normalne światło, które można włączyć i wyłączyć podczas wchodzenia i wychodzenia z pokoju.

 

PRZESUŃ ROŚLINY

Jeśli korzystasz z namiotu rosnącego, wyciągnij każdą roślinę, zrób co potrzebne, a następnie włóż ją z powrotem do namiotu. Pozwoli to ochronić twoje oczy i pozwoli ci dokładnie sprawdzić roślinę. Jest to zbyt trudne do zrobienia w konfiguracji ScrOG , ale będzie to działać z prawie każdą inną techniką. Jeśli hodujesz roślinę w dużych donicach, które są ciężkie do przeniesienia, użyj kołowego wózka.

Przenoszenie roślin z namiotu ma również inne zalety; zminimalizuje wycieki i zmniejszy nadmiar wilgoci wewnątrz namiotu.

 

OKULISTA

Wreszcie, skontaktuj się z okulistą co najmniej raz w roku. Jeśli czujesz się niekomfortowo, powiedz, że narażasz oczy na regularne rozwijanie światła. Będą w stanie monitorować zmiany wzroku i sprawdzać pod kątem zwyrodnienia plamki żółtej, zaćmy i innych rodzajów uszkodzeń oczu, abyś mógł szukać wczesnych opcji leczenia, jeśli są dostępne.

 

 

PODSUMOWANIE

Ze wszystkich naszych zmysłów najbardziej cenimy nasz wzrok. Podejmując odpowiednie środki ostrożności, możesz chronić oczy przed trwałymi uszkodzeniami podczas uprawy dużych, pięknych roślin konopi z nasion marihuany. Połączenie różnych środków bezpieczeństwa z regularnymi badaniami oczu zapewnia najwyższy poziom ochrony.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl