Masz pytania? napisz do nas

Napisz do nas!

"NIEZWYKLE WYSOKIE" WSKAŹNIKI SPOŻYCIA MARIHUANY MEDYCZNEJ W WIELKIEJ BRYTANII W PORÓWNANIU Z RESZTĄ EUROPY

"NIEZWYKLE WYSOKIE" WSKAŹNIKI SPOŻYCIA MARIHUANY MEDYCZNEJ W WIELKIEJ BRYTANII W PORÓWNANIU Z RESZTĄ EUROPY

"NIEZWYKLE WYSOKIE" WSKAŹNIKI SPOŻYCIA MARIHUANY MEDYCZNEJ W WIELKIEJ BRYTANII W PORÓWNANIU Z RESZTĄ EUROPY

Wielka Brytania jest głównym motorem nowego wzrostu na europejskim rynku marihuany medycznej. Sprzedaż marihuany medycznej jest tam większa niż oczekiwano ze względu na „niezwykle wysokie” wielkości spożycia w przeliczeniu na pacjenta. Na przykład prognozuje się, że do końca 2024 r. w Wielkiej Brytanii 62 960 pacjentów będzie używać marihuany medycznej, co wygeneruje sprzedaż o wartości 240 milionów euro. Oznacza to, że przeciętny pacjent w Wielkiej Brytanii będzie spożywał marihuanę medyczną o wartości 3811 euro rocznie, czyli 318 euro miesięcznie.

Porównajmy to z Niemcami, które mają największy rynek marihuany medycznej i populację pacjentów w Europie. Przeciętny pacjent stosujący marihuanę medyczną w Niemczech będzie spożywał marihuanę medyczną o wartości 1563 euro rocznie, czyli 130 euro miesięcznie.

Średnie ceny płacone za gram suszonego kwiatu konopi medycznych są niższe w Wielkiej Brytanii niż w Niemczech, co prowadzi do różnicy w wydatkach wynoszącej 144%, wynikającej z jeszcze większej rozbieżności w wielkości spożycia.

 

 

Dlaczego?

Lawrence Purkiss, starszy analityk w Prohibition Partners, mówiąc o potencjalnych przyczynach wysokiego wskaźnika spożycia w Wielkiej Brytanii w porównaniu z innymi krajami europejskimi, w których występuje duża liczba pacjentów zażywających medyczną marihuanę, takimi jak Niemcy, stwierdził: „Stosunkowo wysokie wskaźniki spożycia na pacjenta w Wielkiej Brytanii są przynajmniej częściowo konsekwencją faktu, że rynek jest całkowicie prywatny i samoopłacający. Zachęty finansowe w ramach systemu są ukierunkowane na duże wolumeny recept, w przeciwieństwie do Niemiec, gdzie co najmniej 50% pacjentów otrzymuje zwrot kosztów leczenia marihuaną w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Rozwój prywatnego leczenia konopiami indyjskimi w Niemczech w nadchodzących latach może spowodować pojawienie się podobnego trendu.”

Stephen Murphy, współzałożyciel i dyrektor generalny Prohibition Partners, dodał: „Wyniki zawarte w 9. wydaniu The European Cannabis Report podkreślają intrygujący trend: pacjenci w Wielkiej Brytanii konsumują więcej niż ich odpowiednicy na innych rynkach. Od czasu legalizacji marihuany medycznej w 2018 r. prywatne firmy dążą do zwiększenia możliwości i dostępności dla pacjentów. Jednak ze względu na ograniczenia i koszty łańcucha dostaw pacjenci często wybierają ilość zamiast częstotliwości. Podkreśla to potrzebę ciągłych wysiłków na rzecz usprawnienia przepisów i poprawy przystępności cenowej, aby zapewnić odpowiednie zaspokojenie potrzeb pacjentów.”Eksplozja rynku i pacjentów w Wielkiej Brytanii

Przewiduje się, że w ciągu najbliższych czterech lat całkowita liczba pacjentów zażywających medyczną marihuanę w Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrośnie. Oczekuje się, że do 2028 r. liczba pacjentów zażywających medyczną marihuanę wzrośnie o 124%, osiągając około 141 000 pacjentów (w porównaniu z około 63 000 na koniec 2024 r.).

Stopa wzrostu w Niemczech wynosi zaledwie 24%, a do 2028 r. liczba pacjentów leczonych konopiami indyjskimi ma wynosić około 346 000 (w porównaniu z około 278 000 na koniec 2024 r.).

Do 2028 r. Niemcy i Wielka Brytania będą łącznie odpowiadać za 77% całej sprzedaży marihuany medycznej i liczby pacjentów w Europie (Niemcy 50%, Wielka Brytania 27%).Prywatne kliniki napędzają rozwój

Chociaż marihuana medyczna została zalegalizowana w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2018 r. i jest technicznie dostępna na receptę w ramach krajowej służby zdrowia (NHS), dostęp do marihuany medycznej w Wielkiej Brytanii jest ułatwiany niemal wyłącznie przez prywatne kliniki.

Kliniki te są zaopatrywane przez dużych dystrybutorów marihuany medycznej, takich jak Curaleaf Laboratories. O wzroście sprzedaży i populacji pacjentów w Wielkiej Brytanii Jonathan Hodgson, dyrektor generalny Curaleaf Laboratories, powiedział: „Początek 2024 r. wykazał już ogromny poziom wzrostu, a rekordowa liczba prywatnych klinik w Wielkiej Brytanii zapewnia obecnie leczenie pacjentów z użyciem konopi indyjskich przy niższych kosztach spotkań niż kiedykolwiek wcześniej. Na rynek weszło więcej preparatów i postaci dawkowania, takich jak pastylki i wkłady do waporyzacji, poszerzając możliwości leczenia dostępne dla specjalistów do przepisywania pacjentom.”

Te ustalenia dotyczące marihuany medycznej zostały opublikowane w nowym raporcie – The European Cannabis Report: 9th Edition – sporządzonym przez brytyjską firmę Prohibition Partners zajmującą się danymi i wywiadem na temat konopi indyjskich.

 

Szukasz odmian medycznych o właściwościach przeciwbólowych, przeciwzapalnych? Zajrzyj!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl